Zajęcia dla dzieci w Darłówku

Darłówko jest szczególnie lubianą miejscowością dla rodzin z dziećmi, chcących wypocząć nad morzem. Funkcjonująca tutaj baza noclegowa oferuje wyjątkowo wygodne warunki dla turystów szukających odpowiedniego dla siebie miejsca, a sama dzielnica Darłówka i miasto Darłowo pozwala zająć czas nawet w okresie gorszej pogody. Wśród zajęć, które powinny umilić czas maluchom znużonym plażowaniem lub brzydką pogodą znajduję się tutaj bowiem m. in. Latarnia Morska, nowoczesny Park Wodny, Park Linowy, tory bowlingowe lub wycieczki stylizowane na czasy wikingów, statkami lub tramwajami wodnymi.

Konstrukcja świetlna w Darłówku, umiejscowiona tuż przy wejściu do tutejszego portu może nie jest najwyższa – liczy sobie raptem 22 metry – ale stanowi chętnie odwiedzany symbol tego rybackiego i portowego miasta. Wybudowana w XIX wieku pozwala na podziwianie z jej szczytu wyjątkowo malowniczo położonego portu w Darłówku przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku .

Inną ciekawostką architektoniczną w przystani w Darłówku jest most rozsuwający się dla przepuszczenia wyższych statków. Zastąpił on drewniany pomost zwodzony i jest jedyną tego typu konstrukcją w Polsce, przez co stał się niemal współczesnym symbolem Darłówka.

Port to też wyjątkowo gwarne miejsce, gdzie w sezonie oferowane są świeże ryby oprawiane przez rybaków na oczach turystów. Stąd wypływają także statki wycieczkowe na wyspę Bornholm lub po bliskich wodach. Szczególną frajdą dla dzieci może być wycieczka łodzią stylizowaną na konstrukcje tworzone przez wikingów czy dawne galeony. Przeciętnie rejs tego typu trwa około 40 minut, stanowi jednak wyjątkowe przeżycie ze względu na kapitalnie oddane szczegóły dawnych łodzi morskich.

Jeśli pogoda nie sprzyja pobytowi na plaży, w Darłówku znajdziemy nowoczesny Park Wodny „Jan”, który doskonale zastąpi kąpiele morskie. Znajdują się tutaj zjeżdżalnie, jaccuzzi, basen sportowy oraz basen z wodą morską. Zwolennicy mniej mokrych sportów mogą natomiast skorzystać z kręgielni.

Noclegi

Wszystkie te atrakcje i wiele innych oferuje rodzinom z dziećmi Darłówko, znakomicie przygotowany na letni sezon turystyczny. Znajdujące się tu wakacyjne noclegi czyli pensjonaty, kwatery prywatne, hotele i apartamenty pozwalają na znalezienie miejsca w korzystnej dla każdego cenie i odpowiednim dopasowanym do niej standardzie.