Darłówek – Marina morska i zawody wędkarskie

Nazwę Darłówka niektórzy wywodzą od prasłowiańskiego słowa określającego obfitość łowisk. Rzeczywiście, wody wokół tej miejscowości przez lata słynęły z bogactwa ryb i do dzisiaj są swoistą mekką dla wielbicieli tej formy spędzania wolnego czasu. Wśród ryb króluje dorsz, ale można też napotkać inne gatunki, łowione codziennie przez wypływające z Darłowa kutry rybackie. Bogactwo występuje także w rzekach w Darłówku – Wieprzy i Grabowej, gdzie mieszkają m. in. trocie, łososie, pstrągi i lipienie. Dzięki temu mamy tu znacznie większą szansę na zjedzenie lub kupienie faktycznie najświeższej ryby.

Marina morska i zawody wędkarskie

Plan imprez skierowanych do wielbicieli morskich sportów i łowienia ryb w sezonie jest w Darłówku naprawdę rozbudowany. Codziennie można spotkać wędkarzy, wzdłuż bulwaru portowego nad Wieprzą, płynącą przez Darłowo oraz na plaży, gdzie uprawiają tak zwany surfcasting z brzegu morza. Chętni mogą także zabrać się na połowy z wypływającymi codziennie kutrami rybackimi, a najodważniejsi i najbardziej doświadczeni mogą zmierzyć się w zawodach wędkarskich organizowanych w Darłówku pod koniec czerwca.

Marina portowa to kolejne miejsce w tym mieście, które z kolei zainteresuje wielbicieli pływania pod żaglami. Leży ona na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, dzięki czemu co roku jest miejscem regat odbywających się m. in. na trasach: Kołobrzeg – Darłowo lub Darłowo - Świnoujście. To wyjątkowe wydarzenia przyciągające co roku urodą ścigających się jachtów i umiejętnościami żeglarzy podziwianych przez tłumy zebrane w porcie. Żeglarze z krwi i kości znajdą bezpieczne i w pełni wyposażone schronienie, pozwalające na naprawę jachtu w znajdującej się tutaj stoczni. Mogą także skorzystać z pełnego zaplecza socjalnego z darmowym WI-FI czy telewizji. Wszystko to sprawia, że port przyciąga prawdziwych pasjonatów tego sportu, którzy chętnie dzielą się z zainteresowanymi doświadczeniem.

Noclegi

Zarówno dla żeglarzy, jak i wędkarzy, odpoczywających po swoich aktywnościach oraz dla zwykłych turystów, przygotowana została w Darłówku baza noclegowa, pozwalająca na znalezienie kwatery w dobrej dla szukających cenie i komfortowym standardzie. Dostępne są kwatery prywatne, pensjonaty i domy wypoczynkowe powodują, że każdy znajdzie coś dla siebie.