Małe krajoznawstwo Chałup

Aby nasze wakacje były udane i żebyśmy miło spędzili wymarzony urlop powinniśmy wybrać właśnie Chałupy. Jest to miasteczko na półwyspie Helskim, zwanym potocznie "kosą helską". Ta wspaniała lokalizacja Chałup sprawia, że turyści mogą wybrać się pieszo wzdłuż morza do Jastarni, gdzie zobaczą dawną osadę rybacką oraz jak kiedyś pracowali tam rybacy. W Jastarni znajduje się też muzeum sprzętu rybackiego - jest to prawdziwy raj dla tych, którzy fascynują się dawnymi narzędziami. W muzeum jest okazja, aby sprawdzić, czy potrafimy rozplątać sieć rybacką. Jastarnia to nie tylko dawna wioska rybacka, słynie też z niezwykłej latarni, którą trzeba po prostu odwiedzić. Na sam jej szczyt prowadzi kilkadziesiąt krętych schodków, ale kiedy już wyjdziemy na samą górę, ujrzymy wspaniały widok na przepiękne morze i zatokę Pucką. Odwiedzając latarnię, warto wziąć ze sobą lornetkę, dzięki której zobaczymy niezwykłe zakątki zatoki.

Po całym dniu wrażeń powracamy do Chałup, gdzie czeka na nas wspaniała baza noclegowa, której mogą zazdrościć inne miejscowości wypoczynkowe na Półwyspie Helskim.

Chałupy to dobre miejsce, aby wypocząć podczas urlopu. Miasteczko słynie z kultowej plaży dla nudystów.
Z Chałup możemy wybrać się na wycieczkę do Władysławowa, które znajduje się w bliskiej odległości. Na pewno nie będziemy się tam nudzić. Czeka na nas bowiem ogrom atrakcji. Jedną z nich jest rejs kutrem po morzu Bałtyckim. Jest to wycieczka przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dla starszych turystów. Pan kapitan, który wygląda groźnie, z czarną opaską na oku i długą brodą, nie jest taki straszny, lecz obdarza swoją sympatią całą załogę turystów.

Władysławowo przygotowało się znakomicie na odwiedzających, także gdy pogoda nie sprzyja kąpielom morskim. Wtedy możemy skorzystać na przykład z tutejszego nowoczesnego basenu. Warto wybrać się właśnie do Chałup, dzieli nas stąd stosunkowo niewielka odległość także do innych miejscowości regionu. Wypoczynek w tych okolicach to gwarancja udanego urlopu.