Klimatyczny Bałtyk

Trudno wyobrazić sobie wycieczkę nad nasze polskie Morze Bałtyckie bez wizyty w fantastycznym mieście, jakim są Międzyzdroje. Trudno uwierzyć, że jeszcze do połowy wieku XIX, Międzyzdroje były bardzo biedną wioską, której mieszkańcy trudnili się głównie rybactwem. Nikt o tej wiosce nie słyszał, a tym bardziej nikt tu nie przyjeżdżał na wczasy. Dopiero od końca XIX wieku zainteresowanie tą okolicą nagle zaczęło wzrastać. Pojawili się pierwsi turyści i rozpoczęto budowę pierwszych obiektów turystycznych.

Dzisiaj Międzyzdroje to jeden z najprężniej rozwijających się kurortów nad Morzem Bałtyckim. Znany jest przede wszystkim z bogatego życia kulturalnego, które tutaj kwitnie niemal przez cały rok. Nie bez powodu Międzyzdroje nazywane są miastem gwiazd. To właśnie tutaj znajduje się popularna Promenada Gwiazd, na której swoje dłonie odbijają największe gwiazdy polskie i zagraniczne. Tutaj też odbywa się znany na całą Europę Festiwal Gwiazd. Imprez, które tutaj odbywają się zwłaszcza w sezonie letnim nie sposób wymienić. Międzyzdroje jednak to nie tylko wydarzenia masowe, ale również te bardziej niszowe, poważne. W Parku Zdrojowym znajduje się pomnik im. Fryderyka Chopina, naszego genialnego kompozytora. W dawnym domu zdrojowym otwarto Międzynarodowy Dom Kultury, a w jego pobliżu Muzeum Figur Woskowych, w którym zobaczyć możemy niesamowite woskowe postaci, do złudzenia przypominające oryginały. Międzyzdroje posiadają dwa niezwykle popularne kąpieliska morskie, wytyczone po obu stronach mola. Piaszczyste plaże zachęcają do romantycznych spacerów, a dzikie zakątki kusza swoją ciszą i spokojem.

Międzyzdroje to również sport. Znajduje się tutaj mnóstwo szlaków pieszych, spacerowych czy rowerowych, pozwalających na aktywne spędzanie swojego urlopu czy wakacji. Organizowane są również różnego rodzaju zawody sportowe, w których udział biorą nie tylko tutejsi mieszkańcy, ale również przyjezdni sportowcy i turyści. Bardzo istotną kwestią dla każdego turysty są noclegi. Międzyzdroje rozbudowały swoją bazę noclegową w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie wśród turystów.  Nie ma się co dziwić, Międzyzdroje to miejsce wprost idealne na spędzenie swojego urlopu, wakacji, czy nawet tylko dłuższego weekendu wraz z całą rodziną czy grupą przyjaciół. Różnorodność dostępnych tutaj atrakcji nikomu nie pozwoli się nudzić, a nadmorska, beztroska atmosfera udzieli się każdemu, kto tu przyjedzie.